Najczęstsze usterki projektorów DLP.

Projektory multimedialne wykonane w technologii DLP, są na dzień dzisiejszy jednymi z lepszych rodzajów projektorów (cieszą się największą popularnością wraz z projektorami LCD), jednakże nawet i one czasami ulegają usterkom.

Do takich najczęstszych można zaliczyć błędy filtrów kolorów, przez co kolory nie są wyświetlane prawidłowo, błędy przy wyświetlaniu pikseli (najczęściej w przypadku mechanicznej ingerencji w mikrolusterka projektora), czy też ogólne problemy z lampą, zasilaczem i wentylatorami. Generalnie, takich najpopularniejszych usterek jest kilka i najczęściej nie są one na tyle poważne, żeby trzeba było od razu biegać z projektorem do serwisu, gdyż powiadają odpowiednią wiedzę, wiele z nich można usunąć samemu.

Jeżeli uszkodzona jest lampa projektora (niezależnie czy się zużyła, czy też coś innego miało na to wpływ), należy ją wymienić. Przy problemach z chłodzeniem, trzeba sprawdzić wentylatory, względnie zasilacz – czy przekazuje do wentylatorów wystarczającą ilość energii (jeżeli nie, należy wymienić kondensatory w zasilaczu).

By |2017-05-13T13:04:10+00:002:41 | 03 Lipiec 2015|Bez kategorii|

About the Author: