Dlaczego w projektorze wyłącza się obraz i głośno pracuje wentylator?

wentylator_projektor_SX425_Powodami, przez które lampa w projektorze się wyłącza i do tego głośno pracują wentylatory, może być kilka rzeczy.

Jeżeli taka sytuacja ma miejsce, to w pierwszej kolejności powinno sprawdzić się stan filtra w projektorze, ponieważ może on powodować takie zachowanie się sprzętu (jeżeli filtr jest zanieczyszczony). Jeżeli jednak nie jest to kwestia związana z filtrem, to najprawdopodobniej może okazać się, że lampa w projektorze nie działa prawidłowo i wtedy też rozwiązaniem może być po prostu wymiana lampy na nową.

Jest to najczęściej spotykana przyczyna samoistnego wyłączania się projektorów i głośnej pracy wentylatorów. Jeżeli jednak po wymianie lampy nadal okaże się, że na przykład wentylatory bardzo głośno pracują, albo też obraz się wyłącza, to najprawdopodobniej problem będzie tkwił w samych wentylatorach, jednak w takich przypadkach to już najlepiej jest się udać z projektorem do serwisu, gdzie zostanie on dokładnie zdiagnozowany i naprawiony (w przypadku większych awarii często producenci wymieniają sprzęt na nowy).

By |2017-05-13T13:04:10+00:001:50 | 04 Lipiec 2015|Bez kategorii|

About the Author: